Mesazhi i Kryetarit të PD-së dr.Ferid Agani drejtuar simpatizantëve të partisë

Mesazhi i Kryetarit të PD-së dr.Ferid Agani drejtuar simpatizantëve të partisë

Të nderuar qytetar të Republikës së Kosovës, E nderuara anëtarësi dhe mbështetës të Partisë së Drejtësisë, Zgjedhjet e jashtëzakonshme nacionale të 11 Qershorit janë njëlloj me rëndësi të jashtëzakonshme për Republikën tonë të re dhe të ardhmen e çdo qytetari të vendit....

Partia e Drejtësisë fuqizon aktivitetin e saj në Lipjan

Partia e Drejtësisë fuqizon aktivitetin e saj në Lipjan

Edhe për kundër përpjekjeve të disa personave të manipuluar politikisht për bllokimin e procesit zgjedhor, PD-ja në Lipjan konform Statutit të Partisë zhvilloi Kuvendin e Jashtëzakonshëm Zgjedhor. Partia e Drejtësisë fuqizon aktivitetin e saj në degën e Lipjanit me mbajtjen e...

Partia e Drejtësisë uron dhe përgëzon popullin Republikës së Turqisë

Partia e Drejtësisë uron dhe përgëzon popullin Republikës së Turqisë

Partia e Drejtësisë uron dhe përgëzon popullin dhe institucionet e Republikës së Turqisë për zbatimin e plotë të reformës kushtetuese me realizimin e suksesshëm të referendumit gjithë popullor që u mbajt sot në rrethana tejet të ndjeshme të kërcënimit të...

Partia e Drejtësisë dënon fuqishëm sulmin terrorist në Londër

Partia e Drejtësisë dënon fuqishëm sulmin terrorist në Londër

Partia e Drejtësisë e dënon fuqishëm sulmin terrorist në Londër duke e vlerësuar si përpjekje të përsëritur të grupeve dhe individëve të sëmurë që nëpërmjet goditjes së vlerave qytetëruese t’ua imponojnë mendësinë e mesjetës qytetarëve të pafajshëm të botës. Çdo akt...

  • 1
  • 2
  • 3

Mesazhi i Kryetarit të PD-së…

Të nderuar qytetar të Republikës së Kosovës, E nderuara anëtarësi dhe mbështetës të Partisë së Drejtësisë, Zgjedhjet...

Partia e Drejtësisë fuqizon aktivitetin…

Edhe për kundër përpjekjeve të disa personave të manipuluar politikisht për bllokimin e procesit zgjedhor,...

Partia e Drejtësisë uron dhe…

Partia e Drejtësisë uron dhe përgëzon popullin dhe institucionet e Republikës së Turqisë për zbatimin...

Partia e Drejtësisë dënon fuqishëm…

Partia e Drejtësisë e dënon fuqishëm sulmin terrorist në Londër duke e vlerësuar si përpjekje...

PARTIA E DREJTËSISË NUK ËSHTË…

Zhvillimet e fundit në Partinë e Drejtësisë dëshmojnë zëshëm se kjo Parti nuk është aset...

Fjalë nga zemra për mikun…

Fjalë nga zemra për mikun e dashur (prof. Samedin Haxhijahës, Anëtar nderi I Partisë së Drejtësisë) E...

PD unifikohet dhe fuqizohet

Partia e Drejtësisë sot ka mbajtur mbledhjen e Kryesisë dhe të Këshillit Drejtues në të...

Partia e Drejtësisë dënon ashpër…

Partia e Drejtësisë dënon fuqishëm sulmet terroriste në tregun e Krishtlindjeve në Berlin të Gjermanisë dhe...

Nuk janë plotësuar kushtet për…

Partia e Drejtësisë kërkon nga Qeveria e Republikës së Kosovës, që të merr vendim për...

Partia e Drejtësisë dënon sulmet…

Partia e Drejtësisë shpreh shqetësimin e saj për atë që po ndodh në Alepo të...

Jep dorëheqje kryetari i Komisionit…

Në mbledhjen e jashtëzakonshme të mbajtur sot në Kuvendin Komunal të Mitrovicës, Kryetari i Komisionit...

Të zbatohet Udhëzimi Administrativ për…

Partia e Drejtësisë vlerëson se cilësia e ajrit në kryeqytet dhe disa qytete të tjera...

Partia e Drejtësisë dënon ashpër…

Partia e Drejtësisë dënon ashpër sulmin terrorist në Stamboll të Turqisë, dhe shpreh ngushëllimet e...

Ndërtimi i murit ilegal afër…

Partia e Drejtësisë shpreh shqetësimin e saj për ndërtimin e murit ilegal afër Urës së...

Fjala e asambleistit

Prev Next
Asambleisti Tërshani kërkon raport për rastin e vrasjes së Zejnepe Bytyqit

Asambleisti Tërshani kërkon raport për rastin e vrasjes së Zejnepe Bytyqit

Prishtinë, 30 tetor 2015 Asamblisti nga radhët e Partisë së Drejtësisë në asamblenë komunale në Therandë,...

Read more
Fjala e Asambleistit Tërshani në Kuvendin Komunal të Therandës

Fjala e Asambleistit Tërshani në Kuvendin Komunal të Therandës

Asambleisit i Partisë së Drejtësisë, Bajram Tërshani, vazhdon të jetë aktiv në Kuvendin Komunal të...

Read more
Për një orë të humbur, mësimdhënësve t’u ndalen 5 euro

Për një orë të humbur, mësimdhënësve t’u ndalen 5 euro

Prishtinë, 04 gusht 2014 Asamblisti i Partisë së Drejtësisë, në Kuvendin Komunal të Vushtrrisë, Ermal Lahu,...

Read more
Komuna të ndihmojë financiarisht Handikos-in

Komuna të ndihmojë financiarisht Handikos-in

Prishtinë, 7 maj 2014 Partia e Drejtësisë, dega në Gjakovë, ka kërkuar nga Komiteti për Politik...

Read more
Aprovohet kërkesa e asamblistit Sermaxhaj për ndihmë xhamisë së qytetit

Aprovohet kërkesa e asamblistit Sermaxhaj për ndihmë xhamisë së qytetit

Prishtinë, 1 maj 2014 Pas vizitës së djeshme të dy xhamive të qyteti nga kryetari i...

Read more
Lahu kundër ndalimit të aktiviteteve në xhaminë në afërsi të Hotel Kalasë

Lahu kundër ndalimit të aktiviteteve në xhaminë në afërsi të Hotel Kalasë

Prishtinë, 26 prill 2014 Partia e Drejtësisë, dega në Vushtrri, është kundër ndalimit të aktivitetit në...

Read more
Lahu: Në listën e monumenteve të qytetit të përfshihen edhe Xhamia Gazi Ali Beg

Lahu: Në listën e monumenteve të qytetit të përfshihen edhe Xhamia Gazi Ali Beg

Prishtinë, 25 prill 2014 Asamblesiti i Partisë së Drejtësisë, në Kuvendin Komunal të Vushtrrisë, Ermal Lahu,...

Read more
Sermaxhaj, takon Kadriun, kërkon zgjidhje të problemit për taksistët e Kamenicës

Sermaxhaj, takon Kadriun, kërkon zgjidhje të problemit për taksistët e Kamenicës

Prishtinë, 15 prill 2014 Asamblisti i Kuvendit Komunal në Kamenicë nga radhët e  PD-së Zekirja Sermaxhaj...

Read more